دوشنبه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-04-15
کد خبر: 2023 |
تاریخ انتشار : 07 بهمن 1400 - 0:06 |
ارسال به دوستان
پ

مشروح سخنرانی جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی 6 بهمن ماه – 26 ژانویه 2022 اقتصاد آمریکا قدرت قابل توجهی از خود نشان داده است. سیاست پولی فدرال رزرو با پاسخ به شرایط در حال تغییر، تکامل یافته است. از نظر تاریخی تقاضای نیروی کار هنوز بالا است و بازار کار بهبود […]

مشروح سخنرانی جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی 6 بهمن ماه – 26 ژانویه 2022

اقتصاد آمریکا قدرت قابل توجهی از خود نشان داده است. سیاست پولی فدرال رزرو با پاسخ به شرایط در حال تغییر، تکامل یافته است.
از نظر تاریخی تقاضای نیروی کار هنوز بالا است و بازار کار بهبود قابل توجهی داشته است. مشارکت نیروی کار نیز افزایش یافته، اما همچنان نسبت به قبل زیاد نیست. دستمزدها با سریع ترین رشد نسبت به سال های اخیر در حال افزایش هستند.بازار کار برای حداکثر اشتغال آماده شده است و اقتصاد در حال حاضر بسیار قوی تر از آن زمان است.
تورم بسیار فراتر از هدف بلندمدت ما باقی مانده است و بیش از انتظار در حال رشد است، اما پیش بینی می شود در طول سال جاری کاهش یابد.

با رشد تورم در بازار کار سالم، ما به تعدیل سیاست ها ادامه خواهیم داد.
موج کووید فعلی ممکن است تأثیر بلندمدتی بر نیروی کار داشته باشد.
انتظار داریم امیکرون به سرعت کاهش یابد. بدون شک گونه امیکرون بر رشد اقتصادی این سه ماهه تاثیر خواهد گذاشت اما اگر این موج کووید به سرعت بگذرد، اثرات اقتصادی نیز باید مطابق با آن باشد.

در حال حاضر دو خطر جانبی وجود دارد.

مشکلات عرضه تشدید شده و از آنچه قبلا تصور داشتیم طولانی تر شده است و تولید با محدودیت های عرضه مختل شده است.

فدرال رزرو معتقد است بهترین کاری که می تواند انجام دهد تشویق به توسعه بلندمدت کشور است که لازمه آن ثبات قیمت ها است.

من اقتصاد را از نزدیک زیر نظر دارم تا ببینم آیا مطابق با انتظارات در حال پیشرفت است یا خیر!؟

ترازنامه پس از شروع افزایش نرخ های بهره کاهش می یابد. ما تا کنون هیچ انتخابی در چارچوب زمانی و نرخ کاهش ترازنامه نداشته ایم. اما برای تغییر هر یک از جزئیات رویکرد کاهش ترازنامه آماده خواهیم بود.

ما هوشیارانه مراقب ریسک ها هستیم و افزایش تورم را تحت نظر داریم، بر اساس پایداری تورم واکنش نشان خواهیم داد.
فضای زیادی برای افزایش نرخ بهره وجود دارد ولی پیش بینی روند نرخ بهره غیر ممکن است اما امکان افزایش نرخ ها را در هر جلسه فدرال رزرو رد نمی کنیم و به زودی در جلسات به توافق جامعی برای آن می رسیم.

برای امسال سیاست مالی برای رشد کمتر مناسب خواهد بود. ما می‌توانیم نرخ‌ها را بدون تضعیف اشتغال افزایش دهیم و آماده ایم تا از ابزارهای خود برای جلوگیری از تثبیت تورم بالاتر استفاده کنیم.

محرک مالی رشد به شدت کاهش خواهد یافت، که به کاهش تورم نیز کمک خواهد کرد. به دلیل وضعیت فعلی اقتصاد، ما می توانیم زودتر و احتمالاً سریعتر از گذشته حرکت کنیم. در حال حاضر درک بهتری از چگونگی تاثیر نرخ وجوه بانک فدرال رزرو بر شرایط مالی داریم و می خواهیم ترازنامه را عمدتا با تنظیم سرمایه گذاری های مجدد کاهش دهیم.

زمان و سرعت و ترکیب کاهش ترازنامه را تعیین وا اعلام می کنیم و آن را در پشت پرده ادامه می دهیم.

بازارهای مالی در حال پیش بینی تصمیمات فدرال رزرو هستند. فدرال رزرو تنها روی یک بازار واحد متمرکز نیست.

فدرال رزرو در نظر دارد که نرخ بهره را در جلسه مارس (25 اسفند 1400) افزایش دهد.

رویدادهای زیادی به کاهش تورم کمک می کند و ما به هر گونه تغییر در تورم پاسخ خواهیم داد.

ما به خوبی می دانیم که اقتصاد اکنون متفاوت از آخرین چرخه انقباض است. اما اگر سناریو تغییر کند، برنامه ترازنامه را در صورت نیاز تنظیم خواهیم کرد.

وقت آن است که به خرید دارایی پایان داده شود و در صورت صلاحدید ترازنامه را کاهش دهیم. میزان قابل توجهی انقباض در ترازنامه وجود خواهد داشت.
ما خواهان نظم و قابلیت پیش بینی در فرآیند کاهش اوراق قرضه هستیم و این احتمال وجود دارد که تورم بالا ادامه یابد اما ما باید بتوانیم با همه تبعات آن و نتایج ممکن کنار بیاییم.
ما به یک توسعه اقتصادی طولانی دیگر نیاز داریم. ثبات قیمت برای بازگشت به توسعه بلندمدت امری ضروری است. تمام ما در کاهش تورم نقش آفرین هستیم.اما باید برای مقابله با خطر رشد و بالا ماندن تورم، آماده باشیم.

کووید تمام نشده است، می تواند به تکامل خود ادامه دهد و به رشد آسیب برساند.یکی دیگر از خطرات، مسائل مربوط به زنجیره تامین است.یکی دیگر از نگرانی ها وضعیت اروپای شرقی است. وضعیت تورم از آخرین جلسه فدرال رزرو در 24 آذرماه 1400 به میزان کمی بدتر است و اگر اوضاع بدتر از این نیز شود، حتما باید به آن رسیدگی کرد.

من تمایل دارم چند دهم پیش بینی شاخص PCE خود را افزایش دهم. (شاخص میانگین پولی که مصرف‌کنندگان در یک ماه خرج کرده‌اند)

بازار کار در حال حاضر بسیار قوی است. نرخ بیکاری کم اهمیت ترین معیار بازار کار است چرا که بازر کار از نظر تاریخی در شرایط بحرانی قرار دارد و طولانی شدن مشکلات طرف عرضه، خطرات تورمی را افزایش می دهد. این احتمال وجود دارد که تورم برای مدتی طولانی تر از حد انتظار بالا باقی بماند. همه چیز کاملاً نامشخص به نظر می رسد. این وضعیت مشابه آخرین باری نیست که فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش داد. با توجه به عدم قطعیت در چشم انداز، ما باید خود را با شرایط سازگار دهیم.

من نمی گویم که بحران زنجیره تامین تا پایان سال حل خواهد شد چون به طور کلی، در حل مشکلات آن پیشرفتی نداریم.
مشکل کمبود نیمه هادی ها نیز در سال 2023 ادامه خواهد داشت.

انتظار دارم تورم در فصل دوم سال جاری (2022) افزایش یابد.

پس از هر نشست فدرال رزرو متوجه تفاوت های شرایط با آخرین باری که نرخ ها را افزایش دادیم، می شویم.ما نمی خواهیم تورم به زیر 2% برسد، بلکه می خواهیم انتظارات تورمی به خوبی روی 2% تثبیت شود.

ما هیچ تصمیمی در مورد اندازه افزایش نرخ نگرفته ایم اما معتقدیم که در موقعیتی قرار داریم که بتوانیم سیاست خود را در واکنش به تورم تنظیم کنیم.

ما توانستیم از فروپاشی سیستم مالی آمریکا جلوگیری کنیم و انتظار داریم رشد اقتصادی امسال بسیار بالاتر از پیش‌بینی باشد و بازار کار نیز برای مدتی ثابت خواهد ماند.من تصمیم دارم تورم را به 2% برگردانم و در عین حال بازار کار را در موقعیتی قوی قرار دهم و سیاست های پولی کار خواهند کرد.

تورم بالا تهدید بزرگی برای بازار کار است چون تورم بالا مزیت های افزایش دستمزدها را خنثی می کند. لذا فکر نمی کنم که دو هدف فدرال رزرو (کاهش تورم و افزایش اشتغال) با هم در تضاد باشند و برنامه ما دستیابی به هر دو است.

بنابراین علاوه بر سایر ملاحظات، منحنی بازده را نیز در نظر می گیریم.

فکر نمی کنم که قیمت دارایی ها تهدیدی جدی برای ثبات مالی باشد.

منبع خبر «» است و صنعت طلا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 2023 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09800000000  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه صنعت طلا مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط صنعت طلا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید